Wiele osób jest zdania, że w zimie najważniejsze jest, aby posiadać ciepłe buty, niezależnie od tego, w jaki sposób zostały one ocieplone. Wybór między naturalnym a syntetycznym ociepleniem jest tak naprawdę kwestią indywidualnych potrzeb oraz warunków, w jakich buty będą użytkowane. Każde z rozwiązań ma ponadto swoje wady i zalety. Czy zatem różnica między naturalnym a syntetycznym ociepleniem ma jakiekolwiek znaczenie i czy można z pełnym przekonaniem ocenić, które z nich jest lepsze? By móc odpowiedzieć na to pytania, trzeba poznać właściwości każdego z nich.
Śniegowce z ociepleniem naturalnym
Zwolennicy naturalnych materiałów z pewnością będą upierać się, że jest to jedyne i najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o ocieplenie butów śniegowych. Aby móc się wypowiadać na ten temat, warto najpierw sprawdzić, jakie walory ma ocieplenie naturalne i jakie są jego właściwości. Można się o tym przekonać osobiście, wybierając buty śniegowe z naturalnym ociepleniem. Znajdziemy je oczywiście w ofercie marki Demar. Hunter Pro L to propozycja dla kobiet, która sprawdzi się na deszczowe, jak i mroźne dni. Buty te posiadają praktyczny wkład, z naturalnym ociepleniem, który można umieszczać w butach lub wyjmować zgodnie z potrzebami. Wysoka cholewka zakończona ściągaczem doskonale zabezpiecza przed przedostaniem się wilgoci i zimna do wnętrza, chroniąc stopy nawet w wysokim śniegu.

W butach śniegowych najczęściej możemy spotkać się z ociepleniem z naturalnej wełny owczej. Jest ono dość powszechne nie tylko ze względu na wysoką dostępność tego surowca. Naturalna wełna, którą możemy znaleźć również w śniegowcach dziecięcych Samanta A, charakteryzuje się tym, że jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Jej niepodważalną zaletą jest perfekcyjna ochrona stóp przed zimnem, nawet gdy temperatury spadają sporo poniżej zera. W połączeniu z grubą podeszwą z termokauczuku, śniegowce te zapewnią skuteczną izolację przed zimnem mogącym zagrażać z każdej strony. Wełniane ocieplenie zmniejsza także ryzyko pocenia się stóp, a to dzięki swoim właściwościom oddychającym i odprowadzającym wilgoć na zewnątrz.
Podsumowując, wełna jest naturalna, ciepła i oddychająca, co niewątpliwie stanowi jej zalety. Nie można zapominać także o tym, że naturalne materiały są bardziej przyjazne dla środowiska. Elementy biodegradowalne są obecne także w obuwiu, dlatego warto zwracać na te aspekty uwagę również przy zakupie tych produktów.
Zarówno wełna, jak i inne ocieplenia naturalne cieszą się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników zimowego obuwia w każdym wieku. Jedyne, o czym trzeba wiedzieć w przypadku przemoczenia: naturalne wnętrze schnie o wiele dłużej niż syntetyczny odpowiednik. Warto zatem odpowiednio dbać i pielęgnować naturalne ocieplenie swoich butów śniegowych już od samego początku użytkowania.
Ocieplenie naturalne vs syntetyczne – wady i zalety
Naturalne wnętrze obuwia z wyściółki z wełny lub futra jest bardzo przyjemne dla skóry, a chodzenie w takich butach to sama przyjemność. Każde rozwiązanie ma jednak swoje wady i zalety, które trzeba poznać przed wyborem odpowiedniej pary, czy to dla siebie, czy dla swojego dziecka. Są oczywiście sytuacje, w których pomimo wielu zalet, idealnego dopasowania i dobroczynnych właściwości, nie możemy zdecydować się na dane rozwiązanie. Mowa tu głównie o alergiach, jakie mogą pojawić po kontakcie z danym materiałem. Dość powszechne jest uczulenie na wełnę, dlatego też całkowicie eliminuje to możliwość chodzenia w tak ocieplonych butach. Wówczas warto szukać alternatywnych rozwiązań i zamiast wełnianego ocieplenia wybierać inne futra lub ich syntetyczne odpowiedniki.
Sztucznie stworzone materiały, które przypominają te naturalne, są zatem świetnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Można się o tym przekonać wybierając męskie śniegowce Worker X, z całkowicie nieprzemakalną podeszwą, które sprawdzą się również w czasie roztopów. Futrzany wkład ocieplający niezwykle skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz butów, a jednocześnie zapobiega przegrzewaniu się stóp. Śniegowce te to sprawdzone buty do zadań specjalnych. Łączą w sobie wygodę i nowoczesne technologie, tworząc produkt niemalże doskonały. Śniegowce Worker X sprawdzą się w każdych warunkach, nawet tych najbardziej wymagających.

Bardzo istotną zaletą syntetycznych wkładów ocieplających jest ich lekkość, trwałość i odporność na wilgoć. Włókna syntetyczne ponadto bardzo szybko schną, dlatego takie buty śniegowe doskonale sprawdzą się w podróży. W prosty sposób można je pielęgnować. W sklepach znajdziemy liczne detergenty odpowiednie do impregnacji, czyszczenia czy zabezpieczania wkładów syntetycznych.
Kiedy warto wybrać ocieplenie syntetyczne?
Buty śniegowe z ociepleniem syntetycznym najlepiej wybierać wtedy, gdy potrzebujemy butów umiarkowanie lekkich i zdecydowanie szybciej schnących. W ofercie Demar znajdziemy tego typu śniegowce, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wszystkie śniegowce – czy to z ociepleniem naturalnym czy syntetycznym – doskonale izolują od zimna, gwarantują ciepło i ochronę przed wilgocią. Dobrze sprawdzają się dla osób lubiących wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody.